پاسخگویی 24 ساعته 7 روز هفته

از آنجائیکه مشتریان ما را سازمان های تجاری تشکیل می دهند و بسته به نوع فعالیت آنها ارائه خدمات و اطلاع رسانی 24 ساعته و7 روز در هفته، موجب تمایل بیشتر مشتریان به استفاده از خدمات و محصولات آن سازمان ها می گردد. این خدمت باعث می گردد مشتری در هر ساعت از شبانه روز احساس امنیت و دلگرمی نموده و با اطمینان و آسودگی خاطر از خدمات و محصولات مربوطه استفاده نماید.

 رابطه مشتری با سازمان مدت‌ها پس از ارائه محصول و خدمات ادامه پیدا می‌کند. این رابطه به خاطر نیاز مشتریان به پشتیبانی ازمحصولات و خدمات به‌علت وابستگی‌های فنی کالا و خدمات ارائه شده می‌باشد. شرکت‌هایی در عرصه تجارت و ارائه خدمات پیروز میدان می‌باشند که بتوانند این رابطه هدفمند را مدت‌های طولانی حفظ نمایند.

.یکی از وظایف اصلی مرکز ارتباط با مشتری، حفظ رابطۀ مشتری با سازمان می‌باشد که این مهم از طریق پاسخگویی 24*7 امکان پذیر می گردد.

بسیاری از شرکتها و سازمانهای مشتری مدار صرفاً با ایجاد واحدی به نام صدای مشتری، روابط عمومی یا امورمشتریان در ساعات اداری و روزهای کاری امکان برقراری ارتباط مشتری با سازمان و یا مدیران آن را فراهم می آورند و پس از ساعات اداری و روزهای تعطیل صرفاً از طریق ایجاد سیستم پاسخگویی خودکار (IVR) نسبت به اخذ نظرات و پیشنهادات مشتریان اقدام می نمایند و این مهم باعث از دست رفتن فرصتهای مشتریان و حتی سازمان میگردد.

شرکت سفیر آبی آرام این امکان را برای تمامی مشتریان سازمانهای طرف قرارداد خود فراهم می آورد که در تمام اوقات شبانه روز و حتی روزهای تعطیل رسمی کشور ( ایام تعطیلات نوروزی، اعیاد مذهبی، ایام سوگواری و غیره) به سوالات، مشکلات و نیازهای مشتریان به صورت پاسخگویی زنده و با حضور کارشناسان زبده و ماهر پاسخ حرفه ای داده و سازمان را به سمت چابکی و سرعت عمل سوق خواهد داد.

بسیاری از مصرف کنندگان کالا و خدمات شرکتهای تولیدکننده کالا و ارائه دهنده خدمات علاقه‏ مند هستند که عندالزوم سریع به جواب مورد نظر خود دست یابند، این شرکت با بهره‏ گیری از زیرساختهای پیشرفته آماده ارائه خدمات به صورت شیفتی (نوبتکاری)، پروژه ای و حتی ساعتی را هم می‏باشد.