بازاریابی محصولات و خدمات به صورت تلفنی

در این نوع بازاریابی، اطلاعات از شرکت فروشنده در مورد محصولات مورد نظر دریافت شده و با مشتریان هدف تماس تلفنی برقرار می‌شود. در مکالمه با مشتری، ویژگی های مهم و برجسته محصولات بصورت مختصر و مفید توضیح داده می‌شود که در صورت تایید جهت خرید، اطلاعات خریدار در لیست به منظور ارائه به شرکت قرارخواهد گرفت.

بازاریابی تلفنی نیاز به مهارت‏های ویژه برقراری ارتباط تلفنی دارد و با توجه به هزینه ‏های گزاف بازاریابی حضوری که عملاً برای صاحبان صنوف و ارائه دهندگان خدمات و کالا یک نوع مزاحمت تلقی میگردد، این امکان را فراهم می‏آورد که به این تهدید به عنوان یک فرصت نگاه شود و با توجه به اطلاعات به دست آمده از بازار هدف نسبت به معرفی خدمت به سریع‏ترین حالت ممکن پرداخت و به نتیجه رسید.

یک کارشناس و بازاریاب تلفنی ماهر می‏تواند در هر روز به صورت میانگین یکصد و پنجاه مشتری را ویزیت نموده و بازاریابی نماید، حال آنکه در بازاریابی حضوری این میزان به حداکثر ده تا پانزده مشتری و متقاضی کاهش می‏یابد به مراتب هزینه ‏های مربوطه نیز در بازاریابی حضوری بیشتر می‏باشد.

از این رو شرکت سفیر آبی آرام با بهره‏گیری از کارشناسان ماهر و زبده و با بهره‏ گیری از ابزارهای حرفه‏ای این مکان را برای سازمان‏های ارایه دهنده خدمات و تولیدکننده کالاها فراهم می ‏آورد تا در سریعترین زمان ممکن نسبت به انجام بازاریابی برای آنان اقدام نماید.

با این امکان، سازمانها از پرداخت هزینه های گزاف تبلیغات محیطی و رسانه ای و برپایی غرفه نمایشگاهی گران قیمت معاف میشوند.